Jak se zbavit pavouků v bytě

Škůdci

Přidal maja, dne 14. 12. 2019,  0x


Osm nohou, čtyři páry očí. Malý, velký, tlustý nebo hubený. Pavouci, dokonce ani pavoučci se netěší velké oblibě. Většina vlastníků bytů a domu je uvnitř prostě nechce. Ba dokonce i když víme, že většina pavouků nám nechce ublížit. A to ani přesto, že kolikrát mohou být užiteční v boji proti jinému, mnohem horšímu hmyzu.

Velké množství pavouků v domácnosti může být indikátorem toho, že se ve vaší domácnosti nachází velké množství jiného škůdce. Tím může být i hmyz, který přenáší různé nemoci. To, že je váš dům zamořen pavouky, může znamenat, že je ve vašem bytě dostatek potravy. V takovém případě bych neváhala pozvat odborníka, který prověří příčinu velkého výskytu pavouků. Ne vždy je špatné takového pavouka doma mít.

Ale pojďme se podívat na to, jakým způsobem se pavouků v bytě zbavit. Řešení existuje několik. Podle preference si můžete vybrat buď hubící prostředek, obsahující chemikálie, nebo některý z přírodních prostředků.

Zbavte se pavouků v bytě – bez chemie

Řešení, která jsou šetrná k životnímu prostředí i pavoukům samotným je několik. Stačí si jen vybrat.

1, Přírodní repelent proti pavoukům

Vyrobte si doma vlastní, pavouky odpuzující prostředek, který neobsahuje žádné škodlivé látky. Smícháním několika ingrediencí vytvoříte roztok, který aplikujete na místa, kde pavouci žijí nebo se často objevují.

Co budu potřebovat:

  • 1 litr vody
  • 3 kapky mátového esenciálního oleje
  • 3 kapky levandulového esenciálního oleje
  • 1 lžíci jablečného octa
Do rozprašovače nalijte vodu, do které přidáte esenciální oleje (prodávají se například v obchodech se svíčkami) a jablečný ocet. Roztok pořádně promíchejte, tím spojíte všechny ingredience. Promíchaný roztok nastříkejte na všechna místa, kde se pavouci vyskytují. Jednou týdně zopakujte. Při aplikaci buďte opatrní. Oleje, které jsou součástí roztoku, by mohly zanechat stopy na kobercích, nabídku, povlečení a dalším vybavení domácnosti.

Sprej můžete aplikovat i zvenku na okna a dveře.

2, Použijte citrusy

Pavouci nesnáší vůni citrusů. Například použití pomerančových slupek je efektivním způsobem, jak se vyhnout nechtěným návštěvám osminohých zvířátek. Použít samozřejmě můžete i slupky z citrónů nebo grapefruitů.

Oloupejte pomeranč (nebo jiný citrus) a slupku nakrájejte na půl centimetrové kousky. Polovinu nakrájených slupek dejte do misky a zalijte je vroucí vodou. Nechte louhovat přes noc. Do vody se slupkami přidejte čtvrt hrnku vilínu. Roztok nalijte do rozprašovače a důkladně protřepejte. Aplikujte všude, kde se pavouci nachází. Zbylou pomerančovou kůru rozdrťte pomocí paličky, tak uvolníte citrusovou vůni. Rozdrcenými slupkami posypte místa, kde se vyskytují pavouci.

TIP: vymačkejte do rozprašovače šťávu z citrónu a nastříkejte ji na místa, kudy se pavouci dostávají do bytu (okna, dveře). Použít můžete i rozkrojený citrón, kterým okenní a dveřní rámy potřete.

3, Mátový esenciální olej

Mátové aroma pavouky silně odpuzuje. Máta funguje jako přírodní insekticid, který odpuzuje nejen pavouky. Může být užitečný také proti komárům.

V obchodě si kupte bavlněné kuličky. Napusťte je mátovým olejem a rozmístěte po bytě. Jednou za týden je vyměňte za nové. Při nákupu esenciálního oleje vyberte ten, který je 100%.

4, Ocet

Využití octa v domácnosti má snad tisíc možností. Jednou z nich je i odpuzování pavouků, které způsobuje kyselina octová. V rozprašovači smíchejte bílý vinný ocet s vodou a pošlete pavouky pryč z vašeho bytu. Připravený, promíchaný roztok nastříkejte na všechna místa, kde se pavouci nachází. Použít můžete i na okna a dveře, zbavíte se tak dalších pavouků, kteří by chtěli dovnitř.

Zbavte se pavouků pomocí babských triků

Použijte cibuli. Účinný způsob používaný po generace. Nakrájejte cibuli a dejte ji do misky s vodou. Misku dejte na místo, kudy se pavouci dostávají do bytu. Okenní parapet, balkón. Tak je udržíte venku.

Pěstujte Eukalyptus. Jeho výrazná mentolová vůně vám dobře poslouží. Mentol je prostě skvělý odpuzovač pavouků.

Babské rady taky odkazují na použití kaštanů. Udělejte do nich několik děr nebo je překrojte na půl a rozmístěte je po bytě (okolo dveří a na parapety). Použít můžete i větve nebo listy z kaštanu. Další variantou je kaštany vylouhovat a louh nechat vypařit.

Dalším způsobem je použít skořici. Nasypte jí kolem domu, posypte parapety a pavouci se k vám nebudou chtít vracet.

Zbavte se pavouků v bytě pomocí vysavače

Nejlepším řešením by bylo pavouka odnést ven. Pokud nezvládnete vzít pavouka do ruky a z bytu ho odnést, můžete použít vysavač. Vysavač vás zaručeně zbaví nejen pavouka, ale i případných nakladených vajíček a pavučin. Tento způsob je vhodný pro ty, kteří mají v bytě pavouků pár.

Vyhubení pavouků pomocí insekticidu

V drogérii, supermarketu nebo zahradních potřebách můžete koupit prostředek určený k hubení pavouků. Prostředky obsahují chemické složky a jedy, které hubí hmyz.

Při použití zakoupených prostředků si pečlivě prostudujte instrukce, které výrobce uvádí na obalu. Obsažené látky bývají vysoce toxické a neopatrná manipulace může způsobit obrovské škody. Prostředek skladujte mimo dosah dětí.

Většinou je k dostání sprej, kterým pavouka postříkáte, a který jej zahubí. Existují i různé pastičky ve formě lepidel, na které se pavouk přilepí. Fungují pouze tehdy, pokud se jim pavouk nevyhne. Jejich použití není nejefektivnější.

Zavolejte deratizéra

Pokud si s pavouky nezvládnete poradit vlastními silami, ať už v boji proti pavoukům zvolíte jakoukoliv metodu, zavolejte odborníka.

Deratizér je školený k hubení hmyzu. Je seznámen s tím, které látky pavouky nejúčinněji hubí. Důležité je po zásahu deratizéra byt důkladně uklidit. Zvláště v domácnostech, kde se nachází děti nebo zvířata.

Všem, kdo se chtějí zbavit pavouků, se nabízí několik variant. Vyberte si tu, která je pro vás nejpřijatelnější. Závěrem je nutno říct, že vynést pavouka z domu je mnohem lepším způsobem, než jeho zahubení. Takže pokud to aspoň trochu zvládnete, určitě se o to pokuste.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.