Jak vyčistit mikrovlnku

Úklid a čištění

Přidal maja, dne 14. 12. 2019,  0x


Ráno vstáváš pravou nohou. Těšíš se, že si dáš dobrou, zdravou snídani. Do misky nasypeš ovesné vločky, zaliješ je mlékem, otevíráš mikrovlnku a… Rázem máš po náladě. Někdo si v mikrovlnce ohříval rajčatovou omáčku a nepoužil poklop. Nejen, že jsou rajčata všude, ale asi taky nechceš jíst ovesnou kaši s vůní rajčat. Co teď s tím?

Jak rychle vyčistit mikrovlnku

Pokud se potřebujete rychle zbavit nečistot usazených uvnitř mikrovlnky, doporučuji použít:


  • Misku, kterou do poloviny napustíte vodou
  • 1 lžíci bílého octa (15ml)


Mikrovlnku nastavte na maximální výkon. Misku s vodou a octem dejte dovnitř a zapněte na 5 minut. Cílem je, aby se vnitřek mikrovlnky zapařil. Po pěti minutách vezměte papírové utěrky a vnitřek trouby setřete. Pokud doma zrovna nemáte ocet, můžete stejným způsobem použít polovinu citrónu. Díky napaření vnitřních stěn mikrovlnky, jdou nečistoty snadno setřít. Na co pozor? Pokud máte mikrovlnku s vysokým výkonem, je třeba celý proces sledovat. Pokud by se vám díky vysokému výkonu rychle vypařila voda, zbytečně se budete rozčilovat s čištěním misky.

Způsoby čištění mikrovlnné trouby


Použití citrónu

Vezměte si citrón, který rozkrojte na půl. Dále budete potřebovat talíř, který je součástí mikrovlnky. Na ten nalijte lžíci vody a citrón položte na talíř s vodou, rozkrojenou stranou dolů. Nastavte maximální výkon a zapněte na jednu minutu. Na konci bude mikrovlnka zapařená a citrón horký. Vnitřek mikrovlnky setřete papírovou utěrkou a talíř omyjte.


Použití mycího prostředku na nádobí

Připravte si misku, kterou můžete dát do mikrovlnky a napusťte ji teplou vodou. Do misky s vodou přidejte prostředek na mytí nádobí. Množství odhadněte sami. Čím větší jsou nečistoty, tím víc prostředku použijte. Mikrovlnku zapněte na vysoký výkon na jednu minutu, nebo do té doby, než se začne voda vypařovat. Pak misku vyndejte, vezměte si navlhčenou houbičku na nádobí a všechny nečistoty setřete. Pára by měla uvolnit všechny nečistoty, které jdou pak snadno setřít.


Pokud řešíte zápach v mikrovlnce, můžete do misky s octem, prostředkem na nádobí nebo citrónem přidat jedlou sodu. Ta totiž působí, jako přírodní deodorant a výborně vás zbaví nechtěného zápachu.


Použití čistícího prostředku na okna

Na špinavou mikrovlnku skvěle funguje čistič na okna. Tento způsob čištění je vhodný pro opravdu zaschlé nečistoty, ale zabere více času. Nejdříve si nachystáte roztok. Do misky nalijte 2 díly čističe na okna a jeden díl teplé vody. Takto naředěný roztok, by měl pro čištění mikrovlnky bohatě stačit. Doporučuji před tímto čištěním mikrovlnnou troubu odpojit ze sítě. Nejdřív pomocí houbičky otřete vnitřní plochy mikrovlnky. Poté houbičku namočte do roztoku a mikrovlnnou troubu znovu otřete. Talíř který je součástí příslušenství mikrovlnné trouby při čištění vyndejte. Otřete všechny větrací otvory, abyste odstranili nashromážděný odpad a špínu, která se v otvorech často usazuje. Na zaschlé skvrny nanášejte roztok z čističe na okna. Ten aplikujte opakovaně po dobu 5 minut, než se pustíte do stírání špíny. Při vytírání nezapomeňte ani na strop mikrovlnky.


Když máte skvrny vyčištěné, vytřete mikrovlnku čistou utěrkou nebo hadříkem. Po prvním setření utěrkou ji vyperte ve vodě a celou troubu vytřete ještě jednou. Cílem je odstranit z mikrovlnky veškeré zbytky čističe, které by v ní mohly zůstat. Prostředek na čištění oken obsahuje chemikálie a není žádoucí, aby v mikrovlnce zůstaly. Proto klidně několikrát vytřete mokrým hadrem, a pak i suchým.


Odstranění opravdu zaschlých skvrn

S opravdu „tvrdohlavými“ skvrnami vám pomůže olivový olej. Kus hadříku nebo utěrky namočte do olivového oleje, ten pak použijte k odstranění nečistot.


Při používání mikrovlnné trouby dbejte na pravidelné čištění. Alespoň jednou týdně. Záleží, jak často mikrovlnnou troubu používáte. Proces vám většinou zabere pouze pár minut. Navíc předejdete tomu, že se pak budete trápit se zaschlými a těžko odstranitelnými skvrnami, které vám akorát znepříjemní den. Dávejte pozor na používání čističů obsahujících chemikálie. Neexperimentujte. Mohli byste snadno způsobit požár nebo explozi v mikrovlnce. Zůstaňte u přírodních řešení, které znamenají použít citrón nebo ocet. Nebo o těch doporučených a ověřených, při kterých použijete čistič na okna nebo prostředek na mytí nádobí.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.