Jak vyčistit pračku octem a sodou

Úklid a čištění

Přidal maja, dne 14. 12. 2019,  0x


Pračky máme proto, aby bylo naše prádlo čisto. A kdo se postará o to, aby byla čistá i sama pračka? Pračky patří mezi nejčastěji používané spotřebiče. Nezapomínejte se o ně zodpovědně starat.

Životnost spotřebiče může být nedostatečnou péči značně omezena. Tvorba plísně, nepříjemný zápach a usazený vodní kámen. Mají vliv nejen na funkčnost pračky, ale i na kvalitu samotného praní.

Stává se, že prádlo nevoní i přesto, že používáte kvalitní prací prášek a aviváž? I navzdory použití drahých pracích prostředků prádlo spíš zapáchá? To bude zřejmě způsobeno tím, že byla zanedbána pravidelná údržba pračky.

Přehlížení znečištěné pračky by vás mohlo stát nejen peníze za opraváře nebo nový spotřebič. Mohlo by znamenat i vztek vytopených sousedů. K vyčištění pračky nepotřebujete žádné speciální a drahé čistící prostředky. Úplně si vystačíte i bez kupované chemie. Však už naše babičky věděli, že ocet a jedlá soda mají zázračné účinky.

Vyčistěte pračku pomocí sody a octa!

Je naprosto běžné, že se v bubnu pračky tvoří plíseň, usazuje se vodní kámen, a to celé způsobuje nepříjemný zápach. Všem těmto nepříjemnostem lze předejít tak, že pračku alespoň jednou měsíčně vyčistíte. Nezapomínejte, že čistá pračka rovná se čisté oblečení.

Metoda, kterou si dnes vysvětlíme je šetrná k životnímu prostředí. A použité ingredience využijete také k vyčištění trouby, spár v kuchyni, mikrovlnné trouby a podobně.

Co budete potřebovat:

  • ¼ hrnku jedlé sody (soda bicarbona)
  • 2 hrnky octa
  • ¼ hrnu vody
  • Houbičku

Postup:

  • Začněte tak, že si v misce smícháte jedlou sodu a vodu. Tak vytvoříte domácí čistič, který vám zajistí čistou pračku. Do odměrky si připravte požadované množství octa a přesuňte se k pračce.
  • Smíchanou jedlou sodu s vodou nalijte do nádržky na prací prostředek a aviváž. Ocet vylijte přímo do bubnu pračky.
  • Vyberte nejdelší prací program a nastavte nejvyšší možnou teplotu.
  • Posledním krokem je vytřít nečistoty čistou houbičkou a nakonec vypláchnout čistou vodou.

Přirozenou vlastností sody a octa je, že rozkládají nerostné suroviny a různé druhy plísní. Díky tomu se postarají, aby byla vaše pračka čistá a vyprané prádlo svěží.

TIP: pro vyšší efekt můžete prací program přerušit, než přejde do fáze máchání. Nevypouštějte vodu a nechte pračku být alespoň několik hodin (nejlépe přes noc). Poté program znovu spusťte a nechte doběhnout. Do bubnu také můžete přidat hadřík, který na sebe nachytá uvolněné nečistoty.

Vyčištění pračky pomocí jedlé sody a octa zvládne každý. Čištění nezabere moc času, ale vaší pračce ho spoustu přidá. Celý proces opakujte každý měsíc a buďte si jistí, že výsledek vám stojí za to.

Prevence nad zlato

Pravidelně a poctivě myjte podavač na prací prášek a aviváž. Usazeniny pracích prášků a dalších pracích prostředků mohou způsobit tvorbu plísně. Zaschlý prací prášek zabrání přístup novému a vaše prádlo nebude řádně vyprané. Pozor na to. Starejte se o buben pračky. Stačí vytřít dvířka pračky a gumové těsnění vlhkým hadrem. Nejen, že tak najdete vypadané mince, ale zároveň odstraníte případný nerozpuštěný prací prášek nebo gel.

Pokud dáte svojí pračce dostatečnou péči, odmění se vám v podobě voňavého a čistého prádla. A jako bonus vám bude sloužit podstatně déle.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.